Odos priežiūra – Kūno odos priežiūra

4 min. perskaityti
Daugiau

Tinkama higiena ir kūno priežiūra leidžia geriau jaustis ir ilgiau išlikti sveikiems. Kokybiškos odos priežiūros priemonės padeda nuvalyti, pamaitinti kūno odą ir apsaugoti ją nuo žalingų išorinių veiksnių, tokių kaip saulė, karštis ar šaltis. Priemonės naudojamos ir siekiant nuraminti sudirgusią odą bei spręsti jau esamas odos problemas. Tinkamai prižiūrėdami odą padedate jai atkurti natūralią pusiausvyrą, todėl oda atrodo ir yra sveikesnė.

KŪNO ODOS PRIEŽIŪRA

Trys pagrindiniai kūno odos priežiūros etapai: valymas, maitinimas ir apsauga.

1 etapas: Valymas

Valymas – pirmasis veiksmingos odos priežiūros žingsnis. Prausiant odą pašalinamas purvas, prakaitas, riebalai ir kiti nešvarumai. Oda tampa pastebimai švaresnė ir sveikesnė.

Sužinokite daugiau

2 etapas: Maitinimas

Maitinamosios priemonės sudrėkina ir atkuria odą. Naudokite kremą arba losjoną: šia priemone drėkinkite odą po prausimosi ir spręskite specifines odos problemas (pvz., sausumą). Priežiūros priemonėmis galima tepti ir atskiras kūno dalis, pvz., rankas ir pėdas, pažastis ir galvos odą.

Sužinokite daugiau

3 etapas: Apsauga

Dieną labai svarbu odą saugoti nuo saulės. Kenksmingi UV spinduliai yra pagrindinė ankstyvo senėjimo priežastis. Kūno odą UV spinduliai pasiekia rečiau negu veido odą, kasdien jos tepti nebūtina. Tačiau tai padaryti labai svarbu, jeigu ruošiatės kūną apnuoginti saulėje.

Sužinokite daugiau

Sužinokite daugiau, kaip rūpintis veido oda: kasdienė veido odos priežiūra.

APIE PRAUSIMĄSI: KŪNO ODA

Kodėl reikia praustis?

Pagrindinis prausimosi tikslas – pašalinti nešvarumus ir prakaitą, kad oda būtų gaivi, švari ir sveika. Maudynės duše ir vonioje svarbios ir bendrai savijautai. Išsimaudę jaučiamės žvalesni ir energingesni.

Kaip praustis?

Sausindami odą ne trinkite, bet tapšnokite: tuomet oda išsaugos dalį drėgmės (aliejinės priemonės efektyviausiai veikia užteptos ant drėgnos odos).

Suintesnsyvėjus gyvenimo ritmui, vis daugiau dėmesio skiriama higienai, todėl prausiamasi vis dažniau. Pernelyg dažnas sąlytis su vandeniu ir agresyvios prausimosi priemonės gali išsausinti odą ir susilpninti barjerinę odos funkciją. Šie patarimai apie prausimąsi leis ilgai džiaugtis sveika oda: 

 • Maudykitės trumpiau, rinkitės žemesnę vandens temperatūrą: karštas vanduo ir ilgos maudynės duše ar vonioje gali pašalinti odos barjerui palaikyti reikalingus riebalus.
 • Rinkitės odai švelnius prausiklius.
 • Šluostydamiesi rankšluosčiu ne trinkite, bet tapšnokite: tuomet oda išsaugos dalį drėgmės (aliejinės priemonės efektyviausiai veikia užteptos ant drėgnos odos).
 • Nusiprausę gerai sudrėkinkite odą.

Kaip išsirinkti tinkamą prausiklį

Kokį kūno prausiklį pasirinkti? 

 • švelnų, nesausinantį odos 
 • su odai tinkamu pH
 • su lipidus atkuriančiomis medžiagomis. Toks prausiklis ne tik atkurs lipidų kiekį, bet ir užtikrins, kad prausiantis jų nesumažėtų
 • specialiai pritaikytą jūsų odos tipui ir poreikiams
 • kruopščiai patikrintą tyrimais ir, pageidautina, tinkamą jautriai odai
Pasirinkite prausiklį, kuris būtų pritaikytas jūsų odos tipui ir poreikiams.

Sutrikus barjero funkcijai, padidėja odos jautrumas, ji tampa labiau linkusi į sausumą, infekcijas ir alergines reakcijas.

Eucerin asortimente rasite švelnių, bet odą puikiai nuvalančių prausiklių, pritaikytų įvairių tipų odai. Plačiau skaitykite skyreliuose apie Eucerin pH5 prausimosi losjoną ir Eucerin AQUAporin ACTIVE gaivinamąją dušo želę.

VISKAS APIE KŪNO ODOS PRIEŽIŪRĄ

Kodėl reikia rūpintis kūno oda?

Priežiūros priemonės turėtų drėkinti ir atkurti odą, kad ji neišsausėtų. Drėkinamosios priemonės ne tik padidina vandens kiekį odoje, bet ir apsaugo jo atsargas bei paskatina ląstelių atsinaujinimą (senų ląstelių pašalinimą). Oda tampa lygesnė ir švelnesnė.

Priežiūros priemonės padeda išspręsti ir specifines odos problemas. Pvz., padidėjusį odos sausumą lemia barjero funkcijos sutrikimai. Priežiūros priemonės padeda išspręsti šią bėdą – jos atkuria lipidų atsargas ir paskatina odos atsinaujinimą.

Kaip rūpintis kūno oda?

Priežiūros priemonėmis reikėtų išsitepti nusiprausus, nes švari oda geriau įsisavina veikliąsias medžiagas. Jeigu kaskart išsimaudę naudosite drėkiklius, galėsite džiaugtis sveika, sudrėkinta oda.

Kokios priežiūros priemonės tinka mano kūno odai?

Nusiprausę sudrėkinkite odą, kad ji būtų sveikesnė ir nestokotų drėgmės.
Ypač sausoms vietoms naudokite lipidų gausius drėkiklius.

Rinkitės kūno prausiklį, kuris: 

 • sukurtas būtent jūsų odos tipui.
 • padeda kovoti su konkrečiomis jūsų odos problemomis, pvz., atopiniu dermatitu.
 • yra kruopščiai patikrintas moksliniais tyrimais. Idealiausia, jeigu tyrimais patvirtintas priemonės tinkamumas jautriai odai.

Eucerin linijoje rasite kūno drėkiklių, pritaikytų kiekvienam odos tipui. Visi jie patikrinti moksliniais tyrimais, patvirtinančiais tinkamumą ir jautriai odai. Plačiau skaitykite skyreliuose apie Eucerin AQUAporin ACTIVE, Eucerin Complete Repair, Eucerin pH5 ir Eucerin AtopiControl.

Tam tikrų kūno odos sričių struktūra šiek tiek skiriasi, todėl jų priežiūra irgi skirtinga, nes jas nevienodai veikia išoriniai veiksniai. Todėl tam tikroms sritims, pvz., rankoms, pėdoms, pažastims ir galvos odai, reikia specialių odos priežiūros priemonių ir daugiau dėmesio. Plačiau skaitykite skyrelyje apie skirtingas kūno odos sritis.

Po saulės vonių odai reikalingos specialios priemonės. Losjonai po saulės gali padėti atvėsinti ir atkurti saulės spindulių pažeistą odą.

APIE KŪNO APSAUGĄ NUO UV SPINDULIŲ

Kodėl reikia saugotis UV spindulių?

Saikingas saulės spindulių kiekis teigiamai veikia nuotaiką.
Apsaugos priemonėmis rekomenduojama išsitepti prieš einant į saulę – tinkamai paskirstyti priemonę reikia laiko. Nepamirškite priemone išsitepti pakartotinai, ypač paplaukioję ar nusišluostę rankšluosčiu.

Teigiamas saulės spindulių poveikis:

Saulės spinduliai suteikia gyvybingumo, leidžia geriau jaustis, skatina cirkuliaciją ir apykaitos procesus, aktyvina vitamino D gamybą. Tačiau tik tuomet, kai saule mėgaujatės saikingai.

Oda išskiria antioksidantus ir UV spindulius filtruojančias medžiagas, tokias kaip urokano rūgštis, ir taip apsisaugo nuo neigiamo UV spindulių poveikio – pigmentacijos, išorinių odos sluoksnių sustorėjimo. Tačiau oda pati geba apsisaugoti tik nuo nedidelio kiekio UV spindulių, ir jai atsigauti reikia laiko. Todėl būtina papildoma odos apsauga. Plačiau skaitykite skyrelyje apie saulės poveikį odai.

Per daug saulės spindulių – viena pagrindinių ankstyvo odos senėjimo priežasčių. Dėl jų gali atsirasti patologinių odos pakitimų, blogiausiu atveju – išsivystyti odos vėžys. Būnant saulėjei rekomenduojama išsitepti kremu ar losjonu su apsaugos nuo saulės faktoriumi (SPF).

Kaip apsaugoti odą?

Priemonėmis nuo saulės reikia teptis panaudojus įprastą odos drėkiklį arba vietoj jo. Priemone išsitepkite likus pakankamai laiko iki saulės vonių, kad jūsų oda spėtų sugerti veikliąsias medžiagas. Reguliariai tepkitės pakartotinai (arba vadovaukitės nurodymais ant pakuotės). Plačiau skaitykite skyriuje apie tinkamą priemonių nuo saulės naudojimą.

Kokios apsaugos nuo saulės priemonės tinka mano kūno odai?

Priemonėmis nuo saulės reguliariai tepkitės pakartotinai – tuomet apsaugos lygis nesumažės, o jūs išvengsite nudegimų.

Apsauginį faktorių nuo saulės pasirinkite atsižvelgdami į odos tipą, esamą pigmentaciją ir jautrumą. Reikia atsižvelgti ir į metų laiką bei buvimo saulėje trukmę ir intensyvumą. Plačiau skaitykite skyrelyje apie apsaugą nuo saulės.

Eucerin siūlo plačią apsaugos nuo saulės priemonių liniją. Galima rinktis įvairaus SPF lygio ir tekstūros priemones, pritaikytas skirtingiems odos tipams. Jeigu dvejojate, kuri priemonė jums tinkamiausia, kreipkitės patarimo į dermatologą.

susiję straipsniai

Susiję produktai