Šlapalas sausos odos priežiūrai

2 min. perskaityti
Daugiau

Gydytojai dažnai remiasi naujausiais tyrimais, siekdami padėti savo pacientams.

Sausa oda (arba Xerosis Cutis) yra ypač dažnai pasitaikanti odos būklė, kuria Vokietijoje skundžiasi apie 10 milijonų žmonių. Nepaisant to, ilgai nebuvo standartizuoto požiūrio, kaip ją suvaldyti.

Šiame straipsnyje aptariami naujausi sausos odos terapijos tyrimai.

Medicinos ekspertai sutaria, kaip puoselėti sausą odą

Grupelė žinomų gydytojų 2018-aisiais paskelbė medicininę publikaciją apie "Xerosis cutis diagnostiką ir gydymą".  Ataskaitoje apibendrinami naujausi sausos odos profilaktikos, diagnostikos ir gydymo tyrimų rezultatai, pateikiami patarimai gydytojams, kaip geriausia kovoti su šia odos būkle.

 

 

Šlapalas - auksinis standartas sausos odos terapijai

Vokiečių kalba išleistoje publikacijoje teigiama, kad sausą odą galima sėkmingai gydyti. Tinkamos priežiūros priemonės yra vienas svarbiausių veiksnių sėkmingai sausos odos priežiūrai. 

Xerosis Cutis: vidiniai ir išoriniai veiksniai gali sutrikdyti odos drėgmės balansą ir lemti stiprų odos išsausėjimą

Drėkinamųjų priemonių sudėtis turėtų būti praturtinta drėkinamosiomis savybėmis pasižyminčiais ir lipidų papildančiais ingredientais, kurie atkurtų odos natūralaus barjero funkciją ir apsaugotų odą nuo išsausėjimo. 

Publikacijoje paaiškinama, kad "vadovaujantis prieinamais moksliniais duomenimis, šlapalas yra auksinis standartas Xerosis Cutis terapijai."1

Šlapalo, natūralaus drėkinamojo faktoriaus, efektyvumas pasireiškia dviem būdais. Jis sulaiko drėgmę viršutiniuose odos sluoksniuose bei palaiko odos atsisluoksniavimą - natūralų procesą, kurio metu oda išskiria negyvąsias ląsteles. Atsisluoksniavimo procesas yra siejamas su lygia oda.

 

Eucerin mokslininkai pirmieji panaudojo šlapalą dermatologinės kosmetikos priemonėse ir yra sukaupę daugiau nei 25 metus patirties, įvykdę daugiau nei 30 klinikinių ir dermatologinių tyrimų, kuriuose dalyvavo apie 10 000 savanorių. 

 

 

Šlapalas yra dar efektyvesnis naudojant kartu su kitomis drėkinamosiomis medžiagomis

Publikacijoje "Xerosis cutis diagnostika ir gydymas" taip pat paaiškinama, kad šlapalą naudojant kartu su kitais natūraliais drėkinamaisiais faktoriais ir lipidais pasiekiamas dar didesnis efektyvumas: "šlapalo, keramidų, NDF ir glicerolio derinys buvo ženkliai efektyvesnis nei tik šlapalo arba nešiklio."2

Šlapalas yra vienas pagrindinių ingredientų, esančių kai kurių Eucerin priemonių sudėtyje. Šių priemonių sudėtis dažnai būna praturtinta keramidais, kitais natūraliais drėkinamaisiais faktoriais ir gliceroliu:

UreaRepair PLUS privalumai

Eucerin UreaRepair PLUS losjonai ir kremai suteikia sausą odą turintiems žmonėms būtent tai, apie ką kalbama nepriklausomų ekspertų publikacijoje. Priemonių sudėtyje yra:

  • šlapalo (nuo 5% iki 30%);
  • kitų natūralių drėkinamųjų faktorių, keramidų ir glikoglicerolio;

Klinikiniais ir dermatologiniais tyrimais įrodyta, kad priemonės akimirksniu nuramina sausą odą, o poveikis išlieka iki 48 valandų.3

Šlapalas ir 17 kitų natūralių drėkinamųjų faktorių

Padeda odai pritraukti ir išlaikyti drėgmę, taip sumažindamas odos sausumo požymius.

Keramidai

Atkuria ir sustiprina odos barjerą, sumažina drėgmės netekimą.

Šlapalas pritraukia drėgmę į viršutinius odos sluoksnius, skatina odos atsisluoksniavimą ir suteikia odai lygumo.
Šlapalas yra vienas iš keletos natūralių drėkinamųjų faktorių, esančių odoje. Kaip ir šlapalas, jie pritraukia vandenį į viršutinius odos sluoksnius. Tai apsaugo nuo dehidratacijos, pleiskanojimo ir odos pažeidimų.

1 Augustin M et al., Xerosis Cutis diagnostika ir gydymas. JDDG, liepa 2018: Suppl 4, Volume 16.
2 Weber TM et al., J Clin Aesthet Dermatol 2012, 5:29–39.
3 Beiersdorf. Bylos duomenys

Susijusios priemonės